Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Europol’den Canlı Yayın Platformlarında İstismar Operasyonu

Europol’den Canlı Yayın Platformlarında İstismar Operasyonu

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

32 Personel 10 Ülkeden Operasyona Katıldı

Europol, canlı yayın platformlarını kullanarak çocuk istismarı için ödeme yapan suçluları tespit etmek amacıyla uluslararası bir operasyon düzenledi. Operasyonda 10 ülkeden toplamda 32 personel görev aldı.

Binlerce Görüntü ve Video İncelendi

Uzman ekip, 24-28 Haziran tarihleri arasında Filipinler‘de çocuk istismarı suç şebekelerine yönelik soruşturmalardan elde edilen on binlerce görüntü ve videoyu inceledi. 12 bin müşteri ve 100 satıcının hesaplarındaki çevrim içi konuşmalar detaylı bir şekilde analiz edildi.

197 Suçlu Hakkında Yeni İpuçları Bulundu

Araştırmalar sonucunda, canlı yayınlarda çocuk istismarı için ödeme yapan 197 kişiye dair yeni ipuçları tespit edildi. İstismara uğrayan çocukların bazılarının sadece 3 – 4 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

İstismarcıların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Canlı yayınlarda çocuk istismarını izlemek için ödeme yapan alıcı ve çocuk tacirlerinin sayısı her geçen gün artarken, bazı suçluların Filipinler’e seyahat ederek cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. Çevrim içi istismarın şifreli bağlantılar üzerinden gerçekleşmesi ve dijital kanıtların az olması suçluların tespitini zorlaştırıyor.

İlgili Yazılar