Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Filistinliler, İsrail’in “Bölgenin Boşaltılması” Çağrısı Sonrası Han Yunus’tan Kaçıyor

Filistinliler, İsrail’in “Bölgenin Boşaltılması” Çağrısı Sonrası Han Yunus’tan Kaçıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
19 0

Filistinliler Zorla Yerlerinden Ediliyor

Han Yunus’un doğusunda binlerce kişi, İsrail’in “bölgenin boşaltılması” çağrısı sonrası muhtemel saldırılardan kaçarak kentin batısına göç ediyor. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere Han Yunus’un doğusundaki Filistinlilerin bir kez daha zorla yerlerinden edildikleri görülüyor.

Avrupa Hastanesi de Boşaltıldı

İsrail ordusunun Han Yunus’un doğusundaki El-Fuhari bölgesinin “boşaltılması” uyarısının ardından, buradaki Gazze-Avrupa Hastanesi’nde tedavi gören yaralı ve hasta Gazzeliler de hastaneyi boşaltmak zorunda kaldı. Gazze-Avrupa Hastanesi’nden tahliye edilenler, Nasır ve Emel hastanelerine nakledilmeye çalışılıyor.

Filistinliler Zorlu Şartlarda Yaşamaya Çalışıyor

Filistinlilerden Han Yunus kentinin doğusundaki bölgeleri “güvenlikleri için” acilen boşaltmaları istendi. Kentin doğusundaki Filistinliler, İsrail ordusunun çağrısından saatler sonra El-Mevasi bölgesine doğru göç etmek zorunda kaldı. Yerinden edilmiş Filistinliler, oldukça zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor, su, gıda, temizlik ve sağlık hizmetleri konusunda büyük yoksunluk yaşıyor.

İlgili Yazılar