Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazze’de Zorunlu Göç Devam Ediyor

Gazze’de Zorunlu Göç Devam Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
6 0

İsrail Saldırıları Sonucu Filistinliler Zorla Yerinden Ediliyor

Gazze’de yaşanan zorunlu göç, Filistinlilerin hayatının bir parçası haline gelmeye devam ediyor. 7 Ekim 2023’ten bu yana devam eden İsrail saldırıları sonucu Gazze’deki yaklaşık 2 milyon Filistinli zorla yerinden edildi.

Sağlık Noktaları Hizmet Dışı Kalıyor, Tedavi İmkânları Azalıyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda tüm sağlık noktalarının hizmet dışı kalması, ilaç ve tedavi imkânlarının azalması nedeniyle Gazze’deki Filistinliler son derece zor günler geçiriyor. El-Ehli Baptist Hastanesi’nin kapatılmasıyla birlikte yaralılar ve hastalar hayati tehlike altında.

Yardım Çağrıları Yapılıyor

Gazze Şeridi’ndeki El-Avde Hastanesi gibi sağlık kuruluşlarında yakıt, tıbbi malzeme ve ilaç eksikliği yaşanırken, hastane yöneticileri uluslararası kuruluşlara yardım çağrısında bulunuyor. Ancak ulaşım imkânlarının da kısıtlı olması, yardımların etkin bir şekilde ulaştırılmasını engelliyor.

Yaralılar Beklemede, Ölümler Artıyor

Gazze’deki İsrail saldırılarında yaralanan Filistinliler, ambulansların gelmesini saatlerce beklerken, bazılarının kan kaybından hayatını kaybettiği bildiriliyor. Gazze’nin kuzeyindeki saldırılar yoğunlaşırken, binlerce Filistinli defalarca göç etmek zorunda kalıyor.

Gazze’deki insanlık dramı devam ederken, uluslararası toplumdan acil yardım talepleri yükseliyor.

İlgili Yazılar