Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güvenlik Kaynaklarından Türk Bayrağına Yönelik Provokasyon Açıklaması

Güvenlik Kaynaklarından Türk Bayrağına Yönelik Provokasyon Açıklaması

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Suriyeli Mültecilere Yönelik Eylemler

Güvenlik kaynakları, 30 Haziran gecesi Kayseri’de başlayan ve diğer illere yayılan Suriyeli mültecilere ait ev ve işyerlerine yönelik saldırıların ardından Suriye’nin kuzeyinde Türkiye karşıtı protestoların yaşandığını belirtti. Türk bayrakları yakıldı, Türk plakalı araçlara saldırıldı ve Türk askerlerine karşı eylemler düzenlenmeye çalışıldı.

Milli İstihbaratın Tepkisi

Milli İstihbarat Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Emniyet Güçleri, yaşanan provokasyonlara sessiz kalmadı. Gerekli adımlar en sert şekilde atıldı ve olayları provoke edenler birer birer yakalandı ve yakalanmaya devam ediliyor.

Yakalanan Şahsın İtirafları

2007 doğumlu bir kişi, El Bab şehrinde Türk bayrağına yönelik provokasyonda yer aldığı gerekçesiyle yakalandı. İfade veren şahıs suçunu itiraf ederek, kendisini azmettiren akrabasının adını verdi. Türk bayrağına saldırdığı için pişmanlığını dile getirerek Türk halkından özür diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bayrağımıza el uzatan haine ve onu provokasyona teşvik edenlere gereken cevabı en sert şekilde veririz” dedi. Türkiye’nin sağladığı güvenli koridorda düzeni bozmak isteyen provokatif eylemlere izin verilmeyeceği vurgulandı. Türk bayrağına zarar verenler cezasız kalmayacak.

Sonuç


Türk bayrağına karşı yapılan saygısızlıklar asla affedilmeyecek ve cezasız kalmayacaktır. Milli İstihbarat Teşkilatı, Türk bayrağına zarar verenleri asla yanına bırakmayacağını açıkladı.

İlgili Yazılar