Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanı Yerlikaya, KEFEK Komisyonunda Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Şiddetle Mücadele Politikalarını Anlattı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, KEFEK Komisyonunda Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Şiddetle Mücadele Politikalarını Anlattı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
15 0

Yerlikaya’nın Vurguları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, KEFEK Komisyonunda yaptığı konuşmada kadın-erkek fırsat eşitliği politikalarını ve kadına şiddetle mücadele çalışmalarını anlattı.

Kadın ve Erkek İçin Eşitlik Vurgusu

Yerlikaya, kadınların hak mücadelesini desteklediklerini ve fırsat eşitliğini ülkenin gelişmesi için temel bir gereklilik olarak gördüklerini belirtti.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

Bakan Yerlikaya, kadına yönelik şiddeti kesinlikle kabul etmediklerini vurgulayarak, bu konuda çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

Aile İçi Şiddetle Mücadelede Yenilikler

Yerlikaya, elektronik kelepçe projesi ve KADES uygulamasıyla aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli adımlar attıklarını aktardı.

Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Eğitimleri

İçişleri Bakanlığı, erkek çalışanlara yönelik fırsat eşitliği eğitimleri ve şiddetin önlenmesi konusunda farkındalık programlarını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kararlılıkla Sürdürülecek

Yerlikaya, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini belirterek, politikaların geliştirilmesi ve toplumsal farkındalığın artırılmasına önem verdiklerini ifade etti.

İlgili Yazılar