Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İİT İsrail’in Yerleşim Politikalarını Tepkiyle Karşıladı

İİT İsrail’in Yerleşim Politikalarını Tepkiyle Karşıladı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
18 0

İİT, İsrail’in Yerleşim Politikalarını Sert Bir Dille Kınadı

İİT’den yapılan yazılı açıklamada, İsrail Güvenlik Kabinesi’nin 5 kaçak yerleşim birimini yasallaştırmasına ve binlerce yeni yerleşim birimi inşa etme planına sert bir şekilde tepki gösterildi.

Uluslararası Topluma İsrail Politikalarına Karşı Çağrı Yapıldı

Açıklamada, Tel Aviv yönetiminin işgal altındaki Kudüs kentinde kiliselere ve bağlı kuruluşlara dayattığı vergilere tepki gösterilirken, İsrail’in Filistin halkına yönelik etnik temizlik, tehcir ve soykırım politikalarını sürdürdüğüne vurgu yapıldı.

Ayrıca, İsrail’in Filistin topraklarındaki işgalini sağlamlaştırmak amacıyla aldığı tüm kararların uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ilgili kararları gereği **geçersiz** olduğu belirtildi.

İsrail’in Gazze Şeridi’nde İşlediği Suçlara Dikkat Çekildi

Açıklamada, işgal altındaki yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik devam eden saldırılarına da dikkat çekilerek uluslararası topluma, İsrail’in Gazze Şeridi’nde işlediği soykırım suçlarını durdurma çağrısında bulunuldu.

Sonuç

İİT, İsrail’in yerleşim politikalarını kınayarak uluslararası topluma İsrail’in Filistin topraklarında yürüttüğü politikalara karşı duyarlı olma çağrısı yaptı.

İlgili Yazılar