Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail, Batı Şeria’da Filistinlilere Yönelik Gözaltı ve Baskınları Sürdürüyor

İsrail, Batı Şeria’da Filistinlilere Yönelik Gözaltı ve Baskınları Sürdürüyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

İsrail Askerleri Batı Şeria’da Baskınlarını Sürdürüyor

‘Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti’nden yapılan ortak açıklamaya göre, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’da baskınlarına devam ettiği belirtildi.

En Az 20 Filistinli Son 24 Saatte Gözaltına Alındı

İsrail ordusunun son 24 saatte Batı Şeria’nın El Halil, Cenin, Beytüllahim ve Kalkilya kentlerinde en az 20 Filistinliyi daha gözaltına aldığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında eski tutuklular ile yakınları da bulunmaktadır.

Gözaltı ve Baskınlar Artarak Devam Ediyor

İsrail askerlerinin, Filistinlilerin evlerini basıp tahrip ettiği ve kötü muamelede bulunduğu aktarıldı. Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısının 9 bin 400’e yükseldiği belirtiliyor. Ayrıca, İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılar artmaktadır.

Ölü Sayısı Artıyor

7 Ekim’den bu yana İsrail askerleri ve İsraillilerin saldırılarında işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 553 Filistinlinin hayatını kaybettiği bilgisi paylaşılmıştı.

İlgili Yazılar