Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Ordusu Cenin Kentine Baskın Düzenledi

İsrail Ordusu Cenin Kentine Baskın Düzenledi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

İsrail Ordusu Cenin Mülteci Kampı’nı Kuşatma Altına Aldı

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Cenin kentine baskın düzenledi ve Cenin Mülteci Kampı’nı kuşatma altına aldı.

Çatışmalar ve Gözaltılar

Görgü tanıklarının aktardığı bilgilere göre, İsrail askerleri Cenin kentinde Filistinlilerin ev ve iş yerlerinde arama yaparken en az 1 Filistinliyi gözaltına aldı. Bu gözaltılar sırasında bölge halkı ile İsrail askerleri arasında arbede yaşandı ve İsrail askerleri gerçek mermi kullanarak taş atan Filistinlilere karşılık verdi.

Yaralılar ve Hasar

Sağlık kaynakları, en az 1 Filistinlinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını belirtti. Ayrıca İsrail ordusuna ait buldozerler, Cenin Mülteci Kampı çevresindeki caddelere zarar verdi.

Son Durum

İsrail ordusu, Cenin Mülteci Kampı çevresine takviye kuvvet göndererek kampı kuşatma altına aldı. Bu olaylar, İsrail’in Gazze Şeridi’ne başlattığı saldırının ardından işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırıların arttığı bir döneme denk geliyor.

Son Bilanço

Filistin Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim 2023’ten bu yana yaşanan olaylarda Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 543 Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Gözaltılara ve baskınlara dair henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

İlgili Yazılar