Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’de Esir Takası Protestoları Sürüyor

İsrail’de Esir Takası Protestoları Sürüyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
12 0

Netanyahu Hükümeti Protestolarla Karşı Karşıya

İsrail’de, Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin geri getirilmesi için anlaşma imzalanması çağrısı yapılan, Netanyahu hükümetine karşı düzenlenen protestolar devam ediyor.

Geniş Katılımlı Gösteriler

Bu hafta da on binlerce kişi, Gazze’deki esirlerin geri getirilmesi konusunda siyasi iradenin kayıtsızlığına karşı çıkarak, Netanyahu hükümetinin istifasını ve erken seçim taleplerini dile getirdi. Gösteriler özellikle Tel Aviv, Hayfa, Birüssebi ve Batı Kudüs başta olmak üzere ülkenin çeşitli noktalarında gerçekleştirildi.

Protestoların Merkezi Tel Aviv

Protestoların merkezi Tel Aviv’de, on binlerce İsrailli, Netanyahu hükümetini ve siyasetçileri eleştiren pankartlar taşıdı. Göstericiler, hükümetin istifasını talep eden sloganlar attı.

Polis Müdahale Etti

İsrail polisi, göstericilere müdahale ederek Ayalon Otoyolu’na çıkışlarını engelledi. Polis ile göstericiler arasında yaşanan arbede sonucunda uzun süreli çatışmalar yaşandı.

Uluslararası Müzakereler Devam Ediyor

ABD’nin arabuluculuğuyla gerçekleşen son ateşkes taslağını Hamas’ın onayladığı bildirilmişti. İsrail’in Gazze’ye saldırılarının durdurulması için taraflar arasında devam eden müzakerelerde ilerleme sağlanması bekleniyor.

İlgili Yazılar