Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
19 0

İsrail, Refah Kentinde Filistinlilere Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

Görgü tanıklarının ifadesine göre, İsrail ordusu, Gazze’deki Refah kentinin el-Mavasi bölgesinde yerinden edilmiş Filistinlilerin yaşadığı çadırlara roket atışları gerçekleştirdi. Bu saldırıda en az 4 kişi hayatını kaybetti ve birkaç kişi yaralandı.

İsrail, Gazze Şeridi’nde Sivillere Yönelik Saldırılarını Sürdürdü

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan Gazze kentindeki “Şucaiyye” ve “Tuffah” mahallelerine topçu ateşiyle saldırdı. Evlere yapılan saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor. Sivil savunma ekipleri, yaralıları El-Ehli Baptist Hastanesi’ne nakletti.

İsrail, Nusayrat Mülteci Kampı’na Saldırdı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde bulunan Nusayrat Mülteci Kampı’ndaki sivil savunma birimine ait karargahı vurdu. Bu saldırıda 3 sivil savunma görevlisi hayatını kaybetti ve birçok kişi yaralandı. Ölen ve yaralananlar Avde Hastanesi’ne taşındı.

Filistinli Direniş Grupları İsrail Askeri Araçlarını Hedef Aldı

Filistinli direniş grupları, Refah ve Şucaiyye’de İsrail hedeflerine saldırılar düzenledi. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şucaiyye Mahallesi’nde İsrail’e ait zırhlı aracı imha etti. İsrail ordusu, bölge sakinlerinden Şucaiyye, Turkman ve Tuffah mahallelerini boşaltmalarını istedi.

İlgili Yazılar