Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Devam Ediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
13 0

Filistinliler, Gazze’den Güneye Göç Etmek Zorunda Kalıyor

İsrail’in 2006 yılından bu yana abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi, son aylarda artan saldırılar nedeniyle yaklaşık 2 milyon Filistinli için yaşanmaz hale gelmeye devam ediyor. Özellikle Gazze’nin orta ve kuzey bölgelerinden güneye göç etmek zorunda kalan Filistinlilere, İsrail ordusu tarafından yapılan tahliye uyarıları ve saldırılar devam ediyor.

İsrail, Bölge Halkını Tahliyeye Zorluyor

İsrail ordusu, 7 Temmuz’da Gazze’deki Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanları bölgeyi terk etmeleri ve sığınma merkezlerine gitmeleri konusunda uyardı. Yoğun hava saldırılarının ardından karadan işgale başlayan İsrail askeri araçları, Gazze’nin çeşitli bölgelerine girerek binlerce Filistinlinin kaçmasına neden oldu.

Filistinliler Kıtı Kumluk Mevasi Bölgesine Göç Etmek Zorunda Kalıyor

İsrail’in saldırılarından kaçan Filistinliler, yerleşim için uygun olmayan kumluk Mevasi bölgesine tahliye edilmek zorunda kaldı. Bu bölge altyapı, elektrik ve iletişim gibi temel ihtiyaçları karşılamaktan uzak olduğu için Filistinliler için yeni bir kriz noktası haline geldi.

Uluslararası Topluma Çağrılar

Gazze’deki yaşanan insani felaket karşısında uluslararası toplumdan acil müdahale talepleri yükseliyor. Sivil Savunma Müdürlüğü yetkilileri ve Gazze’deki sağlık kuruluşları, İsrail’in saldırılarının durdurulması ve masum insanların korunması için uluslararası girişimlerde bulunulması gerektiğini vurguluyor.

İlgili Yazılar