Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

İstanbul ve Diğer Şehirlerde Kurban Bayramı İle İlgili Yaralanmalar

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

İstanbul’da Kurban Bayramı’nın İlk Gününde Yüzlerce Kişi Yaralandı

İstanbul’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban kesimi sırasında yaralanan yüzlerce kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu. Bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurbanlıklarını keserken bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı. Yaralananlar, tedavileri için yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla kentin farklı bölgelerindeki sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı. Bu kapsamda, İstanbul genelindeki kamu hastanelerinin acil servislerine şu ana kadar 513 kişi başvurdu.

Ankara’da da Yaralanmalar Görüldü

Ankara’da da kurban kesimi sırasında yaralanan çok sayıda kişi hastanelere başvurdu. Kolundan yaralanan Salih Gültekin, başından geçenleri gülerek anlattı. Gültekin, “Arkadaşım eti parçalarken bıçağı koluma sapladı. Herhangi bir sorun yok şu anda” dedi. Diğer bir kişi olan Mesut Aktaş ise “Yıllardır kurbanımızı keseriz ama bu yıl ilk defa acemi kasap olduk, bıçağı yedik” şeklinde konuştu.

Trakya’da 242 Kişi Yaralandı

Trakya’da bayram namazının ardından kurban kesim işlemleri sırasında çok sayıda kişi yaralandı. Edirne’de 22, Kırklareli’nde 7, Tekirdağ’da ise 213 kişi, hayvanların darbesi ya da kesici aletlerle yaralandı. Yaralılar, hastanelere götürülerek tedavi altına alındı. Genellikle el, parmak ve diz kesikleri gibi yaralanmalar görüldü.

Sakarya ve Çevre İllerde 903 Kişi Yaralandı

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu ve diğer şehirlerde de kurban kesimi sırasında çok sayıda kişi yaralandı. Kocaeli’de 328 kişi, Sakarya’da 368 kişi, Düzce’de 62 kişi, Zonguldak’ta 93 kişi ve Bolu’da 52 kişi hastanelere başvurarak tedavi gördü. Çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar, acil servislerde müdahale edildikten sonra taburcu edildi.

İlgili Yazılar