Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lübnan’daki Hizbullah’ın İsrail’e Karşı Önleyici Saldırı Başlatma İddiası

Lübnan’daki Hizbullah’ın İsrail’e Karşı Önleyici Saldırı Başlatma İddiası

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

Hizbullah’ın İsrail’e Karşı Önleyici Saldırı Planı

Lübnan’daki Hizbullah örgütünün, İsrail’e karşı önleyici bir saldırı başlatabileceği iddiaları gündemde. İbranice yayın yapan “Walla” internet sitesi, ismini açıklamadığı güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın, İsrail’in Lübnan’ın güneyine beklenmedik bir saldırı düzenleme ihtimalinden endişe duyduğu ve bu nedenle İsrail’e karşı saldırı başlatarak önleyici bir adım atmayı düşündüğü öne sürüldü.

Kuveyt’ten Vatandaşlarına Lübnan Uyarısı

Tansiyonun yükseldiği bu süreçte Kuveyt, Hizbullah ile İsrail arasındaki sınır gerginliği sebebiyle Lübnan’daki vatandaşlarına ülkeden ayrılmaları çağrısında bulundu. Kuveyt Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, halihazırda Lübnan’da bulunan vatandaşlardan en kısa sürede ülkeyi terk etmeleri istendi. Açıklamada, bölgedeki gelişmeler ışığında vatandaşlara Lübnan’a seyahat etmeme çağrısı da yapıldı.

İsrail ve Lübnan Arasındaki Gerginlik

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışmalar yaşıyor. İsrail ile Lübnan arasındaki sınır hattında tırmanan gerginlik son haftalarda dikkat çekiyor. İsrail ordusu, olası bir saldırıya karşı “operasyonel planı”nı onayladığını duyurmuştu.

İlgili Yazılar