Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mert Günok, EURO 2024 Resmi Hesabında Soruları Yanıtladı

Mert Günok, EURO 2024 Resmi Hesabında Soruları Yanıtladı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
17 0

Mert Günok’un Turnuva Performansı

Mert Günok, Avusturya maçında yaptığı kritik kurtarışla çeyrek finale yükselen Türkiye’nin başarısında önemli bir rol oynadı. Euro 2024’te iyi hazırlandıklarını belirten deneyimli kaleci, Portekiz maçında sakatlık nedeniyle forma giymediğini ve Avrupa Şampiyonası’nda oynamanın kendisi için önemli bir hedef olduğunu ifade etti.

Taraftar Desteği ve Aile Geçmişi

Mert Günok, Almanya’da düzenlenen turnuvada Türk taraftarların desteğinin önemine vurgu yaparak, tribünlerin büyük çoğunluğunun Türk taraftarlardan oluştuğunu belirtti. Ailesinin sporcu bir aile olduğunu vurgulayan Günok, babasının eski bir kaleci olmasının kendisi için önemli bir etken olduğunu ve ailesinin genlerinde sporculuğun bulunduğunu dile getirdi.

Kariyer ve Gelecek Hedefleri

Mert Günok, “Babamın eski kaleci olması buralara gelmemde önemli bir rol oynadı. Onun eski sporcu olması disiplinli bir şekilde futbol yaşantımı sürdürmeme olanak sağladı.” sözleriyle kariyerinde disiplinin önemine vurgu yaptı. Gelecek hedeflerine de değinen Günok, “4-5 sene daha üst seviyede oynama dileğim var.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Penaltılar ve Oyun Stratejisi

Mert Günok, penaltılara kalma durumunu istemediğini belirterek, maçları önceden bitirmeyi tercih ettiğini dile getirdi. Kalecilerin penaltılarda ön plana çıkabildiğini belirten Günok, mental ve pratik çalışmalarla bu konuda hazırlık yaptıklarını ifade etti.

İlgili Yazılar