Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Müfredat Değişikliği ve Geleceğe Yatırım”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Müfredat Değişikliği ve Geleceğe Yatırım”

haber haber - - 2 dk okuma süresi
37 0

Bakan Tekin, Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği’nde Konuştu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sultangazi Belediyesi Malkoçoğlu Kapalı Pazar Alanı’nda düzenlenen Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Çocukların Pratik Hayata Geçirebilmeleri İçin Müfredat Değiştirildi

Bakan Tekin, çocukların okulda öğrendikleri teorik bilgileri pratik hayata geçirebilmeleri için müfredatın değiştirildiğini vurgulayarak, itiraz edenlerin bu değişikliği neden sorguladıklarını anlamadığını belirtti.

Çocukların Bilgi Yükünü Azaltmak İçin Müfredat Değişikliği

Bakan Tekin, çocukların üzerindeki bilgi yükünü azaltmak amacıyla müfredatın yüzde 35’in üzerinde hafifletildiğini ifade ederek, bu değişikliğin çocukların okullara daha severek gitmelerini ve öğrendiklerini hayata geçirebilmelerini sağlayacağını belirtti.

Geleceğin Yazarları Projesi’ne Destek

Sultangazi’de 21 okulun dahil olduğu Geleceğin Yazarları Projesi’ne vurgu yapan Bakan Tekin, gelecek yıl 76 bin okulda bu projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Öğretmenlere ve Velilere Çağrı

Bakan Tekin, öğretmenlere teşekkür ederek, velilere de çocukların eğitim sürecinde destek olmaları çağrısında bulundu. Velilerin çocukların okuldaki gayretlerine destek olmalarının önemine vurgu yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin teknolojiyi kullanarak hazırladığı projeleri inceledi, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti.

İlgili Yazılar