Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Netanyahu Hamas’ın Yanıtını Değerlendirecek

Netanyahu Hamas’ın Yanıtını Değerlendirecek

haber haber - - 1 dk okuma süresi
15 0

Netanyahu Kurmaylarıyla Görüşecek

The Times of Israel gazetesinde yer alan habere göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın yanıtına ilişkin ön değerlendirmede bulunmak üzere kurmaylarıyla bir araya gelecek.

Güvenlik Kabinesi Toplanacak

Netanyahu’nun kurmaylarıyla yapacağı görüşmenin ardından Güvenlik Kabinesi toplantısı yapacağı belirtiliyor. Toplantıda Hamas’ın yanıtının ele alınması bekleniyor.

ABD Başkanı Biden’la Görüşecek

Netanyahu’nun bugün ABD Başkanı Joe Biden ile telefonda görüşmesi bekleniyor. Telefon görüşmesinin Hamas’ın yanıtının ardından gerçekleşeceği vurgulanıyor.

İsrail Heyet Gönderecek

İsrail basınına yansıyan haberlere göre, Netanyahu, Hamas’ın esir takasına ilişkin yanıtı değerlendirdikten sonra bir heyet göndermeyi kabul etti. Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların İsrail’in hedeflerine ulaşana kadar süreceği mesajı verildiği ifade ediliyor.

Esir Takası Müzakereleri

İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad, Hamas’ın ateşkes teklifine verdiği yanıtı İsrailli müzakere ekibine iletti. Savunma Bakanı Yoav Gallant ise esir yakınlarıyla yaptığı görüşmede, Gazze Şeridi’ndeki gruplarla esir takası anlaşmasına “her zamankinden daha yakın” olunduğunu belirtti.

İlgili Yazılar