Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Peskov: “NATO Bizim İçin Düşman”

Peskov: “NATO Bizim İçin Düşman”

haber haber - - 2 dk okuma süresi
21 0

Peskov, Moskova’da Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Sözcüsü Dmitry Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

NATO’ya Sert Eleştiriler

Peskov, NATO Genel Sekreterliği’ne Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin atanmasını değerlendirirken, “Bunun, NATO ve üye ülkelerinin genel yaklaşımını değiştireceğini düşünmüyoruz. NATO ülkeleri, ABD’nin önderliğinde Rusya Federasyonu’nu stratejik yenilgiye uğratılması yönünde çalışıyor. Şu anda NATO bizim için düşman.” değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası Ceza Mahkemesine Eleştiri

Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov hakkındaki yakalama kararını “absürt” olarak nitelendiren Peskov, “Bu mahkemenin kararlarını tanımıyoruz.” açıklamasında bulundu.

ABD ile Takas İhtimali

Rusya’da casuslukla suçlanan Wall Street Journal muhabiri Evan Gerşkoviç’in ABD ile takas yapılması ihtimalini değerlendiren Peskov, bu yönde henüz ABD’den “sinyal” almadıklarını ifade etti.

Putin ve Biden Arasında Telefon Görüşmesi Planı Yok

Peskov, Rusya Savunma Bakanı Andrey Belousov ile ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in dünkü telefon görüşmesinin ardından, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden arasında telefon görüşmesi planlanmadığını belirtti.

İlgili Yazılar