Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan Önemli Açıklamalar

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan Önemli Açıklamalar

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

Lavrov: “Gazze’deki Durum Feci, İsrail’in Yöntemleri Kabul Edilemez”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almatı’da düzenlenen KGAÖ ülkeleri dışişleri bakanları toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gazze’deki insani durumu değerlendiren Lavrov, “İsrail ordusunun Hamas’ı yok etmek için kullandığı yöntemler kabul edilemez. Sivillerin öldürülmesi, Orta Doğu’da sürdürülebilir barışı engelliyor.” dedi.

Lavrov: “Ukrayna Meselesi, KGAÖ Ülkeleri İçin Tehdit”

Lavrov, Batı’nın Ukrayna meselesini kışkırtarak Rusya’ya karşı kullanmasının KGAÖ ülkeleri için bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Putin’in Ukrayna ile ateşkes için öne sürdüğü şartları hatırlatan Lavrov, bu teklifin gerçekçi olduğunu vurgulayarak, yabancı askeri birliklerin belirli bölgelerden çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Lavrov: “NATO, Avrasya’nın Güvenliği İçin Tehdit”

NATO’nun Avrasya bölgesine yönelik tehditler oluşturduğunu savunan Lavrov, NATO’nun saldırgan yaklaşımının bölgede istikrarı tehlikeye attığını belirtti. Lavrov, Batı’nın Güneydoğu Asya Uluslar Birliği gibi yapıları “yıkmaya” çalıştığını söyleyerek, Asya Pasifik bölgesinde güvenlik mimarisinin korunması gerektiğini vurguladı.

Lavrov: “Ermenistan’ın KGAÖ’den Ayrılması Konusu Görüşülmedi”

Ermenistan’ın KGAÖ’den ayrılma ihtimaline ilişkin konunun toplantıda ele alınmadığını belirten Lavrov, Ermenistan hükümetinden bu konuda resmi bir başvuru yapılmadığını ifade etti.

İlgili Yazılar