Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tokyo Belediyesi, Yaz Aylarında Çöpçatanlık Uygulamasını Başlatacak

Tokyo Belediyesi, Yaz Aylarında Çöpçatanlık Uygulamasını Başlatacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
30 0

Tokyo Belediyesi, Beşikteki Doğum Oranlarını Artırmak İçin Yeni Bir Adım Atıyor

Tokyo Belediyesi, bu yaz kent sakinleri için özel bir çöpçatanlık uygulaması başlatmaya hazırlanıyor.

Uygulama, Evlenmek İsteyen Bekarları Bir Araya Getirecek

Hükümetin düşük doğum oranlarına karşı aldığı önlemlerden biri olarak hayata geçirilecek olan uygulama, bekarları bir araya getirerek evlenmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bekar Olanların Evlenmek İstediğine Dair Belge İmzalamaları Gerekecek

Uygulamaya katılmak isteyen bekarların, bekar olduklarını kanıtlayan bir belge imzalamaları ve evlenmek istediklerini beyan etmeleri gerekecek. Ayrıca, katılımcıların yıllık gelirlerini de beyan etmeleri zorunlu olacak.

Tokyo Belediyesi’nden Açıklama

Tokyo Belediyesi yetkilileri, yapılan açıklamada “Evlenmek isteyen bireylerin çoğunluğunun geleneksel etkinliklere ve uygulamalara katılmadığını fark ettik. Bu nedenle onlara yardımcı olmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Toplumsal Tepkiler

Ancak, uygulama sosyal medyada bazı tepkilere de yol açtı. Bazı kişiler, belediyenin halkın vergileriyle çöpçatanlık yapmasını eleştirdi.

Japonya’da doğum oranlarını artırmak için çeşitli çöpçatanlık etkinlikleri düzenleyen belediyelerin sayısı artarken, Başbakan Fumio Kişida da ülkenin düşen doğum oranları nedeniyle ciddi istihdam sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu belirtmiş ve çocuklu ailelere devlet desteği sağlanacağını duyurmuştu.

İlgili Yazılar