Copyright © 2024. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cini – Son dakika haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. UNRWA Yetkilileri: Gazze’deki Durum Acilen Çözülmeli

UNRWA Yetkilileri: Gazze’deki Durum Acilen Çözülmeli

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

UNRWA Yetkilileri Ateşkes Çağrısı Yaptı

‘UNRWA’nın Gazze’deki Kıdemli İletişim Görevlisi Louise Wateridge’nin New York Times gazetesine verdiği röportajda, Gazze’deki Filistinli ailelerin yaşadığı zorluklara dikkat çekildi. Wateridge, umutsuzluğun arttığını ve güvenli bir yer bulamayan ailelerin yeni zorunlu göçlerle karşı karşıya kaldığını belirtti. UNRWA yetkilisi, Gazze’deki sürekli boşaltma çağrılarının bölgedeki insanları olumsuz etkilediğine vurgu yaptı ve acilen ateşkes sağlanması gerektiğini dile getirdi.

UNRWA Planlama Direktörü: Filistinliler Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

UNRWA Planlama Direktörü Sam Rose, verdiği röportajda Gazze’deki ailelerin her gün temel ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele ettiğini vurguladı. Rose, acil bir şekilde ateşkesin sağlanması gerektiğini belirterek, Filistinlilerin yiyecek ve su gibi hayati ihtiyaçlarını temin etme konusunda zorluklar yaşadığını ifade etti.

250 Bin Filistinlinin Han Yunus’tan Kaçması Bekleniyor

UNRWA, 2 Temmuz’da yaptığı açıklamada, İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinden 250 bin Filistinlinin kaçmak zorunda kalabileceğini tahmin ettiklerini duyurmuştu. İsrail ordusunun Han Yunus’un doğu bölgelerindeki Filistinlilere yönelik boşaltma çağrıları ise bölgedeki gerginliği artırmıştı.

Gazze-Avrupa Hastanesi çalışanlarının, İsrail’in bölgeden tahliye çağrısının ardından hasta ve yaralıların güvenli bölgelere nakledilmesi için harekete geçtiği belirtildi. Gazze’deki sağlık merkezlerinden biri olan hastaneden tahliye edilen hasta ve yaralılar, diğer hastanelere sevk edilmişti.

İlgili Yazılar